Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Optimálne IR spektrum

Je veľmi dôležité, aby sálavý panel produkoval IR lúče pri určitej vysokej účinnosti. Je však rovnako dôležité, aby väčšina lúčov bola v určitej šírke pásma infračerveného spektra. INFRAPOWER, v spolupráci s japonskými a rakúskymi techniky, vyvinul pre svoj vykurovací článok špeciálnu receptúru a unikátnu techniku reflektora tak, aby 99% vyrobených infračervených lúčov bolo v optimálnom infračervenom spektre.

 

 

Predpona infra je odvodená z latinského slova, ktoré znamená nižšie. Infračervené žiarenie teda znamená pod červenou, čo naznačuje jeho polohu v elektromagnetickom spektre. Červená je farba viditeľného svetla. Infračervené spektrum je pre ľudské oko neviditeľné.

Slnko produkuje mnoho rôznych typov lúčov (od mikrovlnných vĺn, k viditeľnému svetlu a röntgenovým lúčom, pozri graf vyššie). V skutočnosti sa zahrievajú len lúče, ktoré spadajú do určitého spektra (0,75 až 15 mikrónov). Tieto lúče sa nazývajú infračervené lúče (A) blízke, (B) strednej a (C) vzdialenej IR lúče. Najlepší a najúčinnejší spektrum pre ohrev je spektrum C (vzdialené infračervené lúče, 6 až 10 mikrónov).

Preto je nevyhnutné, aby infračervený panel produkoval väčšinu svojich IR lúčov v tomto optimálnom spektre. Panely INFRAPOWER produkujú 99,82% svojho výkonu v rozsahu C a viac ako 90% v jeho optimálnom spektre (6 až 10 mikrónov, pozri skúšobný protokol od Seibersdorf Laboratories, Rakúsko).

INFRAPOWER dosahuje tohto optimálneho spektra patentovanou technológiou veľmi kvalitné karbónové niklovej zmesi (vyvinuté rakúskymi techniky) a dirigentom Nano Silver (vyvinutými japonskými techniky). Všetko je potiahnuté dielektrickú vrstvou a 100% PE ochranou. Unikátna technológia reflektora emituje všetky IR v jednom smere (bez straty na chrbte. Zadná časť je horúca, ale zadok sa nevyžaruje žiadne IR lúče).

Jednoduchý test: Držte ruku 2 cm za panelom: nebudete cítiť teplo. Prostredníctvom jedinečnej technológie reflektora INFRAPOWER (vrstva optického zrkadla) nie sú emitované žiadne IR lúče dozadu.

Ďalším dôležitým faktorom pre dosiahnutie optimálneho IR spektra je to, že vykurovací panel pracuje v určitom teplotnom rozsahu. Čím menší vstupný výkon (W) sa používa na dosiahnutie tejto určitej povrchovej teploty, tým lepšia panel je (napr. Panel rovnakej veľkosti s rovnakou povrchovou teplotou, ktorý používa menej energie, je lepší ako panel, ktorý potrebuje viac energie na dosiahnutie rovnakej povrchovej teploty ). Panely INFRAPOWER sú presne v spomínanom teplotnom rozsahu.

Ďalej je nevyhnutné, aby distribúcia tepla na povrchu bola rovnaká. Iba rovnomerné rozloženie tepla (povrchová teplota) zaručuje, že celkový príkon (W) je používaný pre prácu s najlepším výkonom.