Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. ČASTÉ OTÁZKY

Aký výkon infrapanelu použiť do mojej izby?

Na návrh počtu a výkonu jednotlivých infrapanelov používame našu on-line kalkulačku. Jedná sa o inteligentný moderný nástroj presne navrhnutý pre túto potrebu, vychádzajúci z dlhodobých skúseností s návrhom projekcie vykurovania infrapanelmi. Pri dodržaní inštalácie infrapanelov, vychádzajúci z tohto výpočtu, garantujeme 100% funkčnosť infravykurovania. Pri tejto jednoduchej kalkulácie máte možnosť si sám určiť ako umiestnenie panelov (stena alebo strop), tak aj zvoliť druh panelu. Výsledkom Vám bude výpočet infrapanelov do jednotlivých miestností, predpokladaná spotreba elektrickej energie a možnosť zaujímavé zľavy pre Váš projekt.

Môžem infrapanely používať aj keď máme v byte radiátory?

Infrapanely môžete používať buď ako hlavný vykurovací systém, alebo ako doplnok Vášho súčasného vykurovacieho systému. V prípade inštalácie ako hlavného kúrenia doporučujeme zapojenie do pripravených rozvodov na "pevno", kde budú skryté káble od panelov. Pre prikurovaní stačí panel zapojiť do zásuvky. U oboch zapojení odporúčame reguláciu pomocou termostatov. Získate tak ďalšiu úsporu na nákladoch.

Kam môžeme umiestniť infrapanely, aby fungovali čo najlepšie?

Panely sa umiestňujú buď na stenu, alebo strop. Najlepšie do stredu danej plochy, aby tepelné sálanie smerovalo čo najviac do priestoru a nahrialo všetky pevné predmety v miestnosti.

Môže byť infrapanel umiestnený pod oknom (ako existujúce kúrenie)?

Umiestnenie infrapanelu k oknu neodporúčame. Tieto infrapanely nefungujú ako konvekčné typy kúrenia, kde dochádza k ohrievaniu vzduchu a k následné cirkulácii vzduchu v miestnosti. Ďalej tiež neodporúčame umiestnenie infrapanelov proti oknu, pretože sálavé teplo unikne sklom von a nebude akumulované v stene.

Nie je infra červené žiarenie škodlivé?

Toto žiarenie sa vyskytuje aj voľne v prírode s tým rozdielom, že infrapanely neprodukujú škodlivé UV žiarenie. Preto, keď stojíte pred infrapanelom, sa Vám môže zdať, že na Vás svieti slnko.

Vytvárajú naše infrapanely elektrosmog?

Samotné naše infrapanely sú bez elektrosmogu, jedinú elektrosmogovú záťaž generuje káblové pripojenie (prívodný kábel). Magnetické pole generované našimi infrapanelmi je preto nižšia ako intenzita poľa bežnej žiarovky.
Tieto hodnoty boli testované Seibersdorf Laboratories a naše panely sú hlboko pod povolenou limitnou hodnotou pre elektrické zariadenia.
 

Môžeme používať infrapanely aj v drevostavbách?

Samozrejme, že je možné používať vykurovacie panely aj v drevostavbách. Pokiaľ sa jedná o tzv. sendvičové drevostavby, odporúčame vyplniť medzery v stene izolačným materiálom (napríklad minerálnou vatou).

Môžu infrapanely redukovať vlhkosť a pleseň v stene?

Áno. Vďaka systému vykurovania (sálanie tepla do stien) zamedzuje vzniku plesní a reguluje vlhkosť múrov. Murivo je teplejšie ako vzduch, takže nie je možná kondenzácia a vznik vlhkosti. Preto sa tieto panely hodia do nevykurovaných priestorov, kde sa doteraz kúri iba za pomocou priamotopov.

Ako môžem regulovať teplotu na paneli?

Teplotu je možné regulovať pomocou termostatov, ktoré si môžete zakúpiť aj na našich stránkach.

Neprídem o záruku po odstránení elektrickej zástrčky?

Pri zapojení panelov priamo do siete je nutné odstrániť zástrčku (vidličky). Týmto krokom však o záruku NEPRICHÁDZATE.

Ako panel najlepšie udržiavať v čistote? Môžeme použiť nejaký saponát?

Môžete použiť "prachovku" alebo navlhčenú handričku. Saponát použite jedine v prípade, keď je vykurovací panel naozaj silne znečistený. Všetky tieto údržbové práce vykonávajte na vypnutom paneli.

Je nejaká maximálna teplota panelu? Môžeme sa o tento povrch popáliť?

Maximálna teplota panelu je 100 ° C. Vďaka špeciálnemu povrchu nedôjde pri kontakte s pokožkou k akémukoľvek popáleniu. Pre istotu odporúčame umiestniť panely pokiaľ možno mimo dosahu malých detí.

Kde zistím, aké panely (ako silné) sa hodia k nám do miestnosti?

Na našich stránkach si môžete vyskúšať nezáväzný výpočet, ktorý Vám zistí, aké panely sa do jednotlivých miestností hodia a taktiež Vám vykalkulujeme celkovú cenu.

Som alergik, môžem aj napriek tomu infrapanely používať?

Infra kúrenie pracuje na sálavom princípe. Ohrieva iba okolité steny miestnosti. Vďaka tomu si vzduch udržuje prirodzenú vlhkosť. To prispieva hlavne ku tomu, že dôjde k zvýšeniu obranyschopnosti organizmu. Bežné radiátory (konvekčný spôsob vykurovania) ohrievajú vzduch a tým dochádza k jeho vysúšaniu. U konvekčného spôsobu vykurovania dochádza k cirkulácii vzduchu, čo má za následok vírenie prachu v miestnosti.Vďaka infrakúreniu dochádza k zníženiu množstva prachu v miestnosti.

Musím panel vešať na stenu alebo na strop? Je aj nejaká iná možnosť umiestnenia?

Ak si neželáte umiestňovať panely do výšky, môžete si zakúpiť špeciálne podstavce, pre mobilné využitie panelov, v našom eshope.

Aké sú hlavné výhody infrapanelov

  • bezúdržbová prevádzka
  • minimálne montážne náklady
  • vysušujú muriva
  • vyššia teplota stien ako u bežného kúrenia
  • vhodné pre alergikov
  • jednoduché ovládanie
  • moderný a atraktívny dizajn
  • lacné kúrenie - úspora až 40%